Bútor Róbert

Veszprém Rallye

Veszprém rali

Szomorú véget ért a 2011-es Veszprém Rali a Bútor-Bacigal-Peugeot triónak, hiszen a remekül sikerült teszt után, a második gyorsasági szakaszon a nézők előtt égett porrá a PH Sport 207 S2000-res versenyautója. A két versenyző sértetlenül úszta meg a szörnyű balesetet,de a bajnoki remények ezzel elszálltak.
A csapat Citroenjével Bessenyey Zoltán idei negyedik győzelmét aratta, és maximális pontszámmal
vezeti a 6-os kategória bajnoki tabelláját, valamint harmadik helyen áll a 2WD bajnokságban is.

Bútor Róbert: Borzalmas érzés volt látni elégni az álmainkat, de nem tudtunk semmit tenni. A

nézők, és a versenyzőtársaim is próbáltak segíteni, de menthetetlen volt a kocsi. A teszt még

remekül sikerült, 70 kilométert autóztam, és nagyon sok gumit kipróbáltunk. Az első szakasz

eredményei alapján esélyünk volt győzni, de sajnos nem mutathattuk meg mire vagyunk képesek.

Nagyon sajnálom a csapat tulajdonosát Bernard Piallat-t, hiszen egy ilyen autó elvesztése iszonyatos

teher. Érdekes volt, hogy Ő nem a kocsi miatt aggódott, hanem azért sajnálkozott, hogy mi

elveszítettük így a bajnokságot. Jelen pillanatban nem is tudom mit mondjak és mihez kezdjek.

Mindenünk bentégett a kocsiban, egész hétfőn iratokat és telefont intéztem magamnak, hogy el

tudjak indulni a családommal nyaralni. Megpróbálom kipihenni magam, és tiszta fejjel eldönteni,

merre is lépjünk, hiszen az aradi versennyel kapcsolatban ezen a héten kell választ adnom a PH

Sport felé. A pécsi IRC versenyen mindenképpen szeretnék indulni, azonban az Arad most kérdéses a fejemben. Ugyan keveset tudtam foglalkozni vele, de nagyon jó érzés, hogy csapatom - a TBR-

megint bizonyított, hiszen Menya és Zoli is nyerték a kategóriájukat és 2WD-ben is első, harmadik

helyet szereztek. Mindketten karnyújtásnyira vannak a bajnoki címtől, remélem képesek lesznek

okosan, és sikeresen venni a maradék két akadályt.